Biedriba EFE logo.jpeg

READY WOMEN

New opportunities of employment for social inclusion of women with disabilities -Ready Women for New Employments

Erasmus+ Strategic partnership
Partneri:
🇱🇻 Latvija - Ecological Future Education
🇮🇹 Itālija - Istituto Dei Sordi Di Torino
🇧🇬 Bulgārija – Eyes
🇮🇹 Itālija - Associazione Eurokom
🇹🇷 Turcija - Istanbul Gelisim University
🇬🇷 Grieķija - European Regional Framework For Co-Operation
🇮🇹 Itālija - Universita Degli Studi Di Bari Aldo Moro
🇹🇷 Turcija - Surekli Egitim, Arastirma Ve Danisma Dernegi
🇵🇹 Portugāle - Previform - Laboratório, Formação, Higiene E Segurança No Trabalho, Lda
🇪🇸 Spānija - Federacion Provincial De Asociaciones De Personas Con Discapacidad Fisica Y Organica De Sevilla
Ready_women_LOGO.jpg
Ekonomiskā un sociālā krīze, kas šobrīd skar Eiropu, ir novedusi pie strauja ekonomiskās aktivitātes krituma un recesijas. Darba tirgus ir smagi iedragāts, un bezdarba rādītāji tikai pieaug, tādējādi negatīvi ietekmējot ES iespējamo izaugsmi.
Šādā situācijā mērķis ir tāds, lai Eiropa kļūtu par gudru, ilgtspējīgu un iekļaujošu ekonomiku. Iekļaujoša cita starpā nozīmē to, ka jāsamazina bezdarba līmenis un jāpalīdz visa vecuma cilvēkiem ar ierobežotām iespējām tikt galā ar pārmaiņām, ieguldot laiku prasmēs un mācībās.
Bezdarba līmenis ir jo īpaši augsts sieviešu un jauniešu starpā, un situācija ir jo bēdīgāka sievietēm ar invaliditāti, jo viņas ir pakļautas divkāršai diskriminācijai – kā sievietes un kā personas ar invaliditāti. Turklāt šīs sievietes ir ievainojamākas vairāku iemeslu dēļ: veselības un darba līdzsvars, ierobežota pieeja apmācībām un ierobežota pieeja resursiem, grūtības piekļūt konkrētām vietām, kā arī cita starpā garīgas vai psiholoģiskas problēmas.
Tādēļ “READY WOMEN” projekta galvenais mērķis ir piedāvāt pieaugušām sievietēm ar invaliditāti jaunas iespējas un inovatīvus rīkus, lai uzlabotu viņu kvalifikācijas līmeni un līdz ar to arī viņu nodarbinātības līmeni un integrāciju darba tirgū, lielākoties caur apmācību darbībām saistībā ar jauniem nodarbinātības veidiem un jaunām nozarēm.
Projekts sniegs savu artavu Eiropa 2020 stratēģijas un mērķu sasniegšanā saistībā ar izglītības un apmācību lomu sociālajā iekļaušanā, iespēju došanā cilvēkiem un palīdzēs nodrošināt to, ka pilsoņi, jo īpaši pieaugušas sievietes ar invaliditāti un zemu izglītības līmeni, sievietes ar invaliditāti, kas ir bez darba, kā arī sievietes, kas ir agri pametušas skolu, var piekļūt mūžizglītībai un tām ir iespēja uzlabot savas prasmes visa mūža garumā, kā arī ir iespēja uzlabot to nodarbinātības līmeni un sociālās prasmes.
Projekta komanda
Projekta komanda

Pirmā projekta tikšanās Spānijā

press to zoom

press to zoom

press to zoom
Projekta komanda
Projekta komanda

Pirmā projekta tikšanās Spānijā

press to zoom
1/9
Projekta pirmā tikšanās – Sevilja, Spānija
Partneriem bija lieliska izdevība satikt vienam otru, iepazīties, kā arī apspriest un definēt pieejas un rīkus, kas izmantojami, īstenojot projekta uzdevumus.
Partneri apsprieda turpmāko darbu plānu un konkretizēja projekta mērķauditoriju. Tika arī apspriests darba tirgus un bezdarbs katrā partnervalstī. Nākošais projekta uzdevums ir mērķgrupas izveide.
Tikšanās laikā partneriem bija iespēja doties ekskursijā un aplūkot Sevilju, iepazīt spāņu kultūru.

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/6
Apmācību paskākumi – Turīna, Itālija
Apmācību mērķis bija iegūt zināšanas par to, kā palīdzēt sievietēm ar invaliditāti darba meklēšanas procesā, mācot sievietēm IT kompetences, sociālās prasmes, profesionālās kompetences.
Apmācības programmas pamatā bija:
- mācību programmas un pedagoģiskie materiāli, kuru mērķis ir apmācīt transversālas prasmes un iemaņas sievietēm invalīdēm ar ierobežotām iespējām;
- sieviešu ar invaliditāti vajadzības darba meklēšanas procesā;
- darba iespējas jaunajās nozarēs sievietēm ar invaliditāti.

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/2
Projekta otrā tikšanās – Turīna, Itālija
Tikšanās laikā partneri apsprieda projekta īstenošanā paveikto, izplatīšanas pasākumus.
Kvalitatīva pētījuma rezultāti par attiecībām starp sievietēm ar invaliditāti un nodarbinātības iespējām un fokusa grupas atsauksmes.
Tikšanās laikā partneri pārrunāja arī mācību programmu un izglītības satura plānošanu un īpaša apmācības kursa īstenošanu sievietēm ar invaliditāti, pamata un profesionālo kompetenču jomā, kā arī izstrādātās apmācību programmas izmēģinājuma posma plānu.

Lidzfinanse_Erasmus_progr_logo.png